Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Yüz Mezoterapisi

üz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan besleyici maddeler, vitamin ve mineraller cilde enjekte edilir.

Yüz Mezoterapisi
Yüz Mezoterapisi Border

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Eğer cildiniz;

  • Parlaklığını kaybetmişse,
  • Elastikiyet kaybı hissedilir hale gelmişse ve sarkmalar oluşmuşsa,
  • Kırışıklıklar oluşmaya başlamışsa,
  • Sigara içmekten dolayı hasarlıysa,
  • Lekeliyse,
  • Güneşten zarar görmüşse yüz mezoterapisi yaptırarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Yüz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan besleyici maddeler, vitamin ve mineraller cilde enjekte edilir. Yüz mezoterapisi uygulaması öncesinde lokal anestezik krem sürülür ve yarım saat beklenir. Uygulama yapılacak alan dezenfekte edildikten sonra mezoterapi için hazırlanan karışım küçük ve ince uçlu iğneler yardımı ile cilde uygulanır. Enjekte edilen bu karışımın içinde bulunan maddelerden bazıları; Selenyum, bakır, Vitamin A, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6 Vitamin C, Hyalüronik asit ve Çinko’dur. Mezoterapi içeriği kullanılan ürüne ve doktorunuzun uygun gördüğü kombinasyona göre değişiklik gösterebilir. Cilde enjekte edilen bu maddeler, cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır. Ciltte nemlenme artar ve bu da cildin yenilenmesini sağlar. Uygulama kişinin ihtiyacına, uygulanan ürün içeriğine bağlı olarak 1 ile 4 hafta gibi değişebilen aralıklar ile yapılabilir.

Ortalama 4 ila 6 seans şeklinde uygulanır. 3 ila 6 ay arasında değişebilen bir süre içerisinde ise uygulamanın tekrarı mümkündür. Yüzünüzdeki gözle görülür sonuçlar, uygulanan ürün içeriğine bağlı olarak 1-2 seanstan itibaren ortaya çıkar. Cilt uygulama sonrası dinlenmiş görünür ve parlak bir görünüme kavuşur. Yüz mezoterapisi emziren annelere, anne adaylarına, deri enfeksiyonuna sahip olanlara ve alerjisi olanlara uygulanamaz. Cildin sarkma derecesi ileri düzeyde olan kişilere, derin izleri ve lekeleri olan kişilere kombine başka tedaviler uygulanabilir. Sivilce, yara ve yanık izleri, çatlak tedavisinde diğer tedavi yöntemleri ile bir arada uygulanabilir. Yüz mezoterapisi yaz ayları öncesinde güneş hasarına karşı cildimizin direncini arttırmak amacı ile de sıklıkla başvurduğumuz bir uygulamadır. İşlemden sonra normal günlük yaşantıya devam edilebilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon meydana gelebilir, bu nedenle uygulamayı bu konuda deneyimli bir hekimin, uygun sağlık koşulları sağlanmış ortamlarda yapması gerekir.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Botoks Nedir ? Botoks Uygulaması Nerelere Yapılır ?

Botoks Nedir ? Botoks Uygulaması Nerelere Yapılır ?

Botoks, botulinum adı verilen bakteri toksini’nden elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç kasları gevşetmek amacı ile kullanılmaktadır.

Details
Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.