Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan uygulamalardır.

Botoks uygulamaları, Clostridium Botulinum adlı bakteriden laboratuvar ortamında elde edilen bir ilaç kullanılarak yapılan  yüz kırışıklık tedavisi ve aşırı terleme tedavileridir.  Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyerek, sinirler ile bu sinirleri uyaran kaslar arasındaki elektrik iletimini geçici süre ile durdurur. Böylece hareketi kısıtlanan kaslar gevşer ve bu kasların neden olduğu kırışıklıklar kaybolur.

Botoks, yalnızca uygulandığı bölgeye etki eder ve vücudun diğer kaslarını etkilemez. Alın kırışıklıkları, kaş arası, göz çevresi, boyun çizgileri ve burun kenarları ile üst dudakta meydana gelen ince kırışıkların tedavisinde yaygın olarak başvurulan bir yöntemdir. Bununla birlikte aşırı terleme görülebilen avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altında da uygulanabilmektedir. Botoks uygulamaları ortalama 5-10 dakika süren kısa bir işlemdir ve kişinin günlük hayatını etkilemez. Botoks, uygulama bölgesinde belli noktalara mikro iğneler yardımı ile çok az miktarda uygulanır. İğne yapılan bölgelerde hafif şişlikler meydana gelebilir ancak yaklaşık yarım saat sonra bu şişlikler iner.

Botoks uygulamalarında genel kanının aksine, uygulama bölgesinin doğru seçilmesi ve doğru doz ile oldukça doğal sonuçlar elde edilir. En doğal sonuçlar için ilacın hazırlanma ve uygulama şekli yanında hekimin tecrübesi oldukça önemlidir. Uygulama öncesi danışanın beklentileri değerlendirilir. Botoks uygulaması ile elde edilebilecek sonuçlar danışana detaylı bir şekilde anlatılır. Uygulama esnasında botoks uygulanacak bölge temizlenir ve uygulama yapılır. Tedavi sonrası yaklaşık üç saat süreyle danışanın dik pozisyonda durması önerilir.

Uygulama yaklaşık 48-72 saat aralığında etkilerini göstermeye başlar. 2. haftada tam olarak etki ortaya çıkar. Botoks işleminde etki süresi uygulanan bölge, doz ayarı, bölgedeki kas kitlesinin büyüklüğü, kırışıklık miktarı ve daha önceki botoks uygulamalarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genel olarak ilk uygulamalarda 3-6 ay süreyle etkisi devam ederken, tekrarlayan uygulamalarda kaslar zayıfladığı için bu süre uzayabilir. Botoks etkisini kaybetmeye başladığında çizgiler hafif olarak yeniden ortaya çıkabilse de eskisi kadar belirgin olmaz.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.