Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

İnsanları psikolojik olarak rahatsız eden ve sağlık açısından risk oluşturan benlerin alınmasıdır.

Benlerin Çıkarılması Nedir? Benlerin Çıkarılması Tedavisi

İnsan vücudunda değişik büyüklük ve renklerde çok sayıda ben olabilir. Bu benler kabarık veya ciltle aynı düzeyde olabilir. Özellikle görünür bölgelerde bulunan ve insanları psikolojik olarak rahatsız eden benler ile insan sağlığı açısından risk oluşturan benlerin alınması gerekebilir. Benler alınırken ön değerlendirmenin iyi yapılması tedavi şeklinin doğru belirlenmesi gerekir.

 

Kanser riski olan benler klinik tecrübeye göre sınıflandırılarak şüpheli olanlar cerrahi olarak alınmaktadır. Daha sonra bunlar incelenmesi için patolojiye gönderilmelidir.

Vücudunda fazla beni olan, güneş ışınlarına fazla maruz kalan, açık tenli insanlar belli aralıklarla doktor kontrolünden geçmelidir. Bu kontrollerde endikasyonu olan benlerin cerrahi olarak alınması gerekebilir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.