Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Cilt çatlakları ve ciltteki kırışıklıkları düzelterek cildin yenilenmesini sağlayan tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması; sivilce, ameliyat, yara ve yanık izleri başta olmak üzere gebelik ve doğum sonrası oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır. Bununla birlikte yaşlanma belirtilerine karşı cilt kırışıklıklarının giderilmesi ve sıkılaştırma için de kullanılmaktadır. Fraksiyonel karbondioksit lazer, cilt yenileme amacıyla kullanılan en güçlü lazer teknolojilerinin başında gelmektedir. Cilt yüzeyine ve cilt alt tabakasına etki eden bu yöntem ile tedavi esnasında üst derideki lekelere müdahale edilmekte ve ciltte kolajen oluşumu uyarılmaktadır.

Fraksiyonel CO2 tedavisi sonrasında yaklaşık bir yıl süre ile ciltte kolajen üretimi ve yapılanması devam eder. Uygulama esnasında cilde mikroskobik yuvarlak kolonlar halinde lazer ışınları iletilir. Bu sayede yuvarlak kolonlar arasında sağlam doku alanları kalması amaçlanır. Bilgisayar ve optik teknolojilerdeki gelişmeler sayesinde tedavi yapılırken CO2 lazerin tüm uygulama alanına değil, arada sağlam dokular kalacak şekilde noktasal etki yapmasını sağlamak mümkün hale gelmiştir.

Geniş bir alanı etkilemek yerine arada sağlam dokular bırakılması, önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. En güçlü lazer cihazlarından biri olan CO2 lazerler, 10600mm’lik uzun bir dalga boyuna sahiptir. Bu sayede çok daha derin katmanlara ulaşılmasını sağlamaktadır. Derin katmanlarda bile etki ettiği alanda yüksek ısı oluşturarak, dokuları buharlaştırabilmektedir. Uygulamanın amacı, tedavi uygulanan bölgedeki suyu hedef almaktır. Kolajen, keratinositler, kan damarları gibi vücutta su içeren yapılar kontrollü bir şekilde termal hasara maruz bırakılır.

Bu sayede hasara uğratılan bölgenin etrafında bulunan sağlam dokulardaki canlı hücrelerin, hasarlı alana ulaşarak zarar gören dokuyu yenilemesi sağlanır. Bu yenileme sürecinde bir yandan cilt yüzeyindeki lekeler ve izler tedavi edilirken, bir yandan kolajen oluşumu tetiklenir. Fraksiyonel CO2 genellikle üçüncü aydan itibaren belirgin olarak sonuçlarını gösterir. İlk aşamada bir peeling etkisi gibi soyulmalar görülebilir ancak 3 ila 6 aylık bir süre zarfında sonuçlar tam olarak kendini göstermeye başlar. Bunun nedeni, derideki kolajen üretiminin kendini bu süre zarfı içinde tamamlamasıdır.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.