Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Cildi gençleştirme, sıkılaştırma ve yağları vücuttan atma amaçlı uygulanan tedavidir.

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin tek başlarına ya da uygulama amacına yönelik olarak karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir tedavi tekniğidir. Mezoterapi dünya genelinde anti-aging, cilt yenileme, bölgesel incelme, selülit ve çatlak tedavisi, saç tedavisi, yara izleri ve spor yaralanmaları ile çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi problemlerinin önüne geçmek ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için başvurulan yaygın yöntemlerden biridir. Genetik yatkınlık, stres, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve hormonal bozukluklar saçlarda kırılma, cansızlaşma, dökülme ve seyrelmeye neden olur.

 

Mezoterapi uygulamaları ile saç köklerinde kan dolaşımı artırılır ve saçın beslenmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin saça kazandırılması sağlanır. Özellikle kelleşme problemi ile karşı karşıya kalan bireylerde, saç derisi için gerekli olan vitamin, mineral ve gerekli besin ögelerinin enjektör yardımıyla takviyesi yapılarak, saç dökülmesinin durdurulması amaçlanır. Bu yöntem ile aynı zamanda saç derisindeki enfeksiyonlar yok edilebilir ve hücre metabolizması hızlandırılır. Bunun sonucu olarak saç folikülleri canlandırılır ve saça güç ve hacim kazandırılır. Genellikle saç ekim işlemlerinden yaklaşık altı ay sonra yeni çıkmış saç tellerine bakım yaparak güçlendirmek için de tercih edilir. Böylece gelecekteki saç dökülmeleri önlenir.

Cilt Mezoterapisi

Cilt mezoterapisi, cildi yenileyen, ciltteki kırışıklık görünümünü ve sarkmaları gidermeye yardımcı olan etkili ve doğal bir yöntemdir. Cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler, mikro iğneler yardımı ile cilt altına uygulanır. Bu sayede ciltte kolajen ve elastin üretiminin artırılması amaçlanır. Ciltte zamanla meydana gelen kolajen kaybı, cildin elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybetmesine neden olur.

Mezoterapi uygulaması ile cildin içine ve altına küçük miktarlarda ilaç verilerek ciltte kolajen sentezi uyarılır. Böylece cilde gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık kazandırılır. Bu sayede kırışıklıklar giderilerek, cilde aydınlık bir görünüm kazandırılır. Mezoterapi, oldukça etkili bir anti-aging tedavi yöntemidir. Güneş ışınlarının ve yaşlanmanın getirdiği belirtileri büyük oranda yok eder. Cilt mezoterapisi, ortalama 1-4 hafta aralıklarla uygulanır ve ikinci seanstan sonra etkileri ortaya çıkmaya başlar.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.