Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Cilt bakımı için uygulanan, ince çelik iğneleri olan silindir şeklindeki cihazdır.

Dermaroller Uygulamaları Nedir?

Bu yöntemde, üzerinde çok ince çelik iğneler olan silindir şeklindeki cihaz problemli alanda gezdirilir. Sivilce (akne) izlerinin tedavisinde 0,25 mm çapta, 1,5-2 mm uzunlukta iğneler kullanılır. Mikroiğneler ciltte mikrodelikler açar. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Büyüme faktörü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini uyaran ürünlerle kullanılarak, işlemin etkinliği etkinliği arttırılabilir.

2-4 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 4-6 seans yapılması gerekmektedir. Dermaroller yöntemi, sivilce akne izi tedavisinde, cilt yenileme, kırışıklık tedavisinde ayrıca lazer tedavilerine alternatif olarak tercih edilebilir. Yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilir. PRP ile birlikte uygulanarak etkinliği artırılabilir. Lazer tedavileri ile birlikte veya lazer tedavilerinden önce veya sonra dermaroller tamamlayıcı tedaviler olarak tercih edilebilir.

BLOG

You can follow the current news and content with us.

Is Botox Good for Headaches ?

Is Botox Good for Headaches ?

Chronic headache is a condition that reduces a person's quality of life.

Details Is Botox Good for Headaches ? Detay
Is Botox a Youth Vaccine ?

Is Botox a Youth Vaccine ?

With the increase in the developments in the field of medicine, the number of applications for health and beauty has increased gradually all over the world.

Details Is Botox a Youth Vaccine ? Detay

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.