Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Dermal tabakada olup, içi keratin yıkıntısı ile dolu olan kistik tümörlerdir.

Epidermal Kistlerin Çıkarılması Nedir? Epidermal Kistlerin Çıkarılma Tedavisi

Epidermal kistler, cilt veya yüzeyel cilt altı doku içerisindeki epidermal hücrelerin çoğalması sonucu oluşan içi keratin yıkıntısı ile dolu olan kistik tümörlerdir. Genellikle baş ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun herhangi bir bölgesinde görülebilmektedir.

Genellikle asemptomatik olan ve sadece kozmetik sorunlara yol açan epidermal kistler, ortaya çıktığı yaşa, bulundukları yere ve sayılarına göre bazı hastalıkların belirtisi de olabilir.

Epidermal kistler, spontan olarak veya travma sonrası ortaya çıkan, her yaş grubunda görülebilen, nadiren kötü huylu olabilen, genellikle iyi huylu oluşumlardır. Bazı durumlarda kistler enfekte olup akıntılı yaralar oluşturabilir, kırmızı ve şiş vaziyette görülebilir.

 

Bu kistlerin tedavisi cerrahidir ve duvar bütünlüğü korunarak tamamen çıkarılması gerekmektedir.

Kist çıkarma işlemi genellikle lokal anestezi eşliğinde yapılır. Kist kesip çıkarılarak alınır ve o bölgeye dikiş atılır. Bazı durumlarda kist içeriği boşaltılarak iyileşmeye bırakılabilir veya dikişsiz bir şekilde uygulamalar yapılabilir. En uygun tedaviye doktorunuz karar verecektir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.