Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tırnak batması tüm yaş gruplarında yaygın olarak görülen bir halk sağlığı sorunudur. Tırnak batmaları uygun şekilde tedavi edilmediğinde kalıcı tırnak bozuklukları oluşturabilir.

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Tedavisi Nasıl Yapılır?
Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Tedavisi Nasıl Yapılır? Border

Tırnak batması tüm yaş gruplarında yaygın olarak görülen bir halk sağlığı sorunudur. Tırnak batmaları uygun şekilde tedavi edilmediğinde kalıcı tırnak bozuklukları oluşturabilir. Tırnak batmalarının derecelendirilmesi eritem, ödem, ağrı, akıntı, enfeksiyon, granülasyon dokusu ve tırnak duvarı hipertrofisi varlığına göre yapılır. Tedavi seçimi klinik evreye uygun olarak yapılır. Tedaviden beklentiler; bulguların tamamen ortadan kalkması, tekrarlama oluşmaması, operasyon sonrası ağrı, akıntı ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi, iyileşme süresinin kısa tutulabilmesi, kozmetik olarak uygun sonuçlar ve hasta memnuniyeti olarak sıralanabilir.

Genel önlemler; geniş ayakkabı giyilmesi, uygun tırnak kesimi ve ılık ayak banyolarıdır. Sık uygulanan invaziv olmayan tedaviler bant uygulamaları, pamuk tamponlar konulması, tüp yerleştirilmesi ve tel uygulamaları olarak belirtilebilir. Cerrahi uygulamalar; kısmi olarak veya tam olarak tırnak çekimleri, tırnak yan kıvrımına uygulanan işlemler, cerrahi ve kimyasal olarak tırnak yatağının yok edilmesi uygulamaları ve bu uygulamaların kombinasyonlarıdır. Dermatoloğunuz sizin için en uygun yöntemi belirleyecektir.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi

Mersin Dermatoloji Kliniği Uzman Dr.Ayşegül Güney halk arasında sivilce olarak da bilinen Akne ve Mersin’de Akne Tedavisi hakkında bilgi verdi.

Details
Göz Altı Morlukları Kaderiniz Değil!

Göz Altı Morlukları Kaderiniz Değil!

Kişiyi olduğundan daha yorgun, bitkin, uykusuz, yaşlı ve sağlıksız gösteren göz altındaki morlukların oluşumunda çeşitli etkenler bulunuyor.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.