Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi Hangi Sıklıkta Uygulanır?

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

Yüz Mezoterapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Eğer cildiniz;

  • Parlaklığını kaybetmişse,
  • Elastikiyet kaybı hissedilir hale gelmişse ve sarkmalar oluşmuşsa,
  • Kırışıklıklar oluşmaya başlamışsa,
  • Sigara içmekten dolayı hasarlıysa,
  • Lekeliyse,
  • Güneşten zarar görmüşse yüz mezoterapisi yaptırarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan besleyici maddeler, vitamin ve mineraller cilde enjekte edilir. Yüz mezoterapisi uygulaması öncesinde lokal anestezik krem sürülür ve yarım saat beklenir. Uygulama yapılacak alan dezenfekte edildikten sonra mezoterapi için hazırlanan karışım küçük ve ince uçlu iğneler yardımı ile cilde uygulanır. Enjekte edilen bu karışımın içinde bulunan maddelerden bazıları; selenyum, bakır, Vitamin A, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, Vitamin C, Hyaluronik asit ve çinkodur. Mezoterapi içeriği kullanılan ürüne ve doktorunuzun uygun gördüğü kombinasyona göre değişiklik gösterebilir. Cilde enjekte edilen bu maddeler, cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır. Ciltte nemlenme artar ve bu da cildin yenilenmesini sağlar. Uygulama kişinin ihtiyacına, uygulanan ürün içeriğine bağlı olarak 1 ile 4 hafta gibi değişebilen aralıklar ile yapılabilir. Ortalama 4 ila 6 seans şeklinde uygulanır.

Yüz Mezoterapisi Hangi Sıklıkla Uygulanır?

3 ila 6 ay arasında değişebilen bir süre içerisinde ise uygulamanın tekrarı mümkündür. Yüzünüzdeki gözle görülür sonuçlar, uygulanan ürün içeriğine bağlı olarak 1-2 seanstan itibaren ortaya çıkar. Cilt uygulama sonrası dinlenmiş görünür ve parlak bir görünüme kavuşur. Yüz mezoterapisi emziren annelere, anne adaylarına, deri enfeksiyonuna sahip olanlara ve alerjisi olanlara uygulanamaz. Cildin sarkma derecesi ileri düzeydeolan kişilere, derin izleri ve lekeleri olan kişilere kombine başka tedaviler uygulanabilir. Sivilce, yara ve yanık izleri, çatlak tedavisinde diğer tedavi yöntemleri ile bir arada uygulanabilir. Yüz mezoterapisi yaz ayları öncesinde güneş hasarına karşı cildimizin direncini arttırmak amacı ile de sıklıkla başvurduğumuz bir uygulamadır. İşlemden sonra normal günlük yaşantıya devam edilebilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon meydana gelebilir, bu nedenle uygulamayı bu konuda deneyimli bir hekimin, uygun sağlık koşulları sağlanmış ortamlarda yapması gerekir.Benzer Blog Yazıları