Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Anasayfa Tedavi Alanları BURUN VE YÜZ ESTETİĞİ TEDAVİLERİ

Burun ve Yüz Estetiği Tedavileri

Burun ve Yüz Estetiği Tedavileri

Yüz Estetiği Tedavileri Nedir? Burun ve Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Sağlık, sadece bedenen değil ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Bu noktada kişilerin sosyal ortamlarda dış görünüşleriyle kendilerini güvende hissedebilmeleri önem kazanmıştır. İnsanlar dış görünüşlerinde derilerinin sağlıklı ve pürüzsüz görünümüne ve yüz oranlarına önem verirler. Bu alanlardaki kusurların giderilmesi dermokozmetik ve estetik uygulamalar ile mümkündür.

Derideki kırışıklık, leke ve izlerin giderilmesi, yüzdeki asimetrilerin ve sarkmanın giderilmesi, dolgunluk kaybının giderilmesi başlıca tedavi aşamalarıdır. Örneğin dudaklardaki dolgunluk kaybı, yaşa dayalı kırışıklıkların artması, dudaklarda asimetrik görünüm, gülerken diş etlerinin görünmesi gibi konular kişileri rahatsız eder. Bu durumda dudak estetiği uygulamaları planlanabilir. En çok yapılan dudak estetiği dolgunluk kazandırmaktır. Dudak yapısı ince olan kişiler bu uygulama ile daha dolgun ve belirgin dudak yapısına sahip olabilmektedir. Dudaktaki asimetrik görünüm de dolgu uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Yüzdeki kırışıklıkların tedavisi ve deri gençleştirme için botulinum toksin uygulamaları, lazer tedavileri, altın iğne, mezolift, gençlik aşıları yapılabilir. Yüzdeki sarkma ve elastiyet kaybı için bu uygulamalar yanında ip ile yüz asma ve fokuslu ultrason gibi cihaz uygulamaları yapılabilir.

Yaş ve zamanla yüzdeki yağ doku azalmakta ve aşağı doğru sarkmaktadır. Yüze eski dolgunluğunu kazandırmak için hyaluronik asit ve doku yenileyici dolgu uygulamaları yapılabilmektedir.Benzer Blog Yazıları