Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Anasayfa Tedavi Alanları AMELİYATSİZ CİLT GENCLESTİRME TEDAVİSİ

Ameliyatsiz Cilt Genclestirme Tedavisi

Ameliyatsiz Cilt Genclestirme Tedavisi

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nedir? Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yaşlılık ile birlikte insan vücudunda kırışıklıklar artar, sarkma ve çatlaklar ortaya çıkar. Günümüzde bu tür sorunların ameliyatsız bir şekilde ağrısız olarak tedavisi mümkündür. PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı, somon DNA yöntemleri ile yüz germe imkânı mevcuttur. Ameliyatsız bir şekilde cilt gençleştirmede uygulanan beş temel tedavi yöntemi ise;

  • Lazerlift ile Yüz Germe
  • Mikro Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
  • Altın İğne (FraksiyonelRadyofrekans) ile Yüz Germe
  • İple Yüz Germe
  • Dolgu ile Yüz Germe olarak öne çıkmaktadır.

Lazerlift yönteminde, cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtılır. Cilt ve cilt altı dokusu ısıtıldığı için kollajenler kısalır ve cilt gerilir. Daha sonra bu bölgede tekrar kollajen üretimi başlar ve ciltte yenilenme gerçekleşmiş olur.

Mikro FokusluUtrason yönteminde ise ses dalgaları ile yüz germe işlemi yapılmaktadır. Yanak sarkmaları, çene netliği kaybı ve hafif gıdı uygulamalarında tercih edilir. Ses dalgaları ile cilt altındaki SMAS dokusuna ulaşılır, bu bölge ısıtılarak yüzün gerilmesi sağlanır.

Altın İğne tedavisinde ise mikroiğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cilt gerilir. Mikroiğleneler ile gözenekler küçülür, radyofrekans ile cilt sıkılaşır. Gözenek, kırışıklık elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde kullanılır.

İple Yüz Germe işlemlerinde ise zamanla eriyip atılan ipler kullanılarak cilt altında cildin sıkılaştırılması sağlanır. Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda kullanılır.

Dolgu İle Yüz Germe tekniği yüzde sarkma, göz altı çukuru, torbalanma eğilimi, yanakta düzleşme ve çöküklük gibi durumlarda tercih edilen bir seçenektir. Bu yöntemle yüzde eksilen hacmi yerine koymak için dolgu tedavisi uygulanır. Yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak da lifting etkisi yapar.Benzer Blog Yazıları