Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Terleme Botoksu

Dermatolog Doktor Ayşegül Güney Aşırı Terleme Problemi Olan Hastalar İçin Terleme Botoksu Hakkında Bilgi Verdi.

Terleme Botoksu
Terleme Botoksu Border

Mersin’de Terleme Botoksu

Aşırı terleme kişilerin sosyal yaşamını olumsuz etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Aşırı terleme tedavisi için günümüzde oldukça sık kullanılan tedavi yöntemlerinden birisi de botoks enjeksiyonudur. Terlemek vücut ısısının ayarlanmasını sağlayan gerekli ve sağlıklı bir fiziksel süreçtir. Hava sıcaklığı arttığında, fiziksel aktiviteler gibi nedenlerle vücut ısısı arttığında ısının düşmesini sağlar. Bu tür durumlarda terleme meydana gelir. Özellikle ergenlik döneminde koltuk altındaki ter bezleri daha aktif çalıştığı için terleme daha fazla görülür. Bu bölgelerde meydana gelen terleme vücudun diğer bölgelerine göre daha keskin kokulu ve yoğun olabilir. Terleyen bölgede baktaerilerin de çoğalması ile oldukça rahatsız edici ve kişinin yaşam konforunu, sosyal ilişkilerini etkileyen yoğun bir koku oluşur.Özellikle stres ve fiziksel aktivite nedeni ile terleme sorunu yaşayanlar; günde birkaç kez yıkanmak, sürekli deodorant ve parfüm kullanmaya gerek duyarak geçici çözümler arar. Bunlara rağmen devam eden şikayetlerde ilaç yada cerrahi tedaviler uygulansa da bu yöntemlerin yan etkileri oldukça fazladır.

Terlemeye Neden Olan Sebepler

  • Hamilelik, menopoz gibi hormonal dengede değişmeler,
  • Tiroit hastalıkları, aşırı böbrek üstü bezi çalışması gibi metabolizma hastalıkları,
  • Kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları, şeker hastalığı gibi kronik hastalıklar,
  • Şişmanlık,
  • Aşırı alkol tüketimi,
  • Bazı kanser türleri aşırı koltukaltı terlemesi şeklinde görülebilir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu Nasıl Yapılır ?

Koltuk altı terleme botoksu işlemine öncelikle anestezi kremi ile uyuşturularak başlanır. Koltuk altı botoksunda neredeyse hiç ağrı ve acı hissedilmez. Koltuk altında terleme sorununa neden olan bölgeler belirlendikten sonra ince uçlu özel iğneler aracılığıyla bu bölgelere botoks enjeksiyonu uygulanır. Yaklaşık 10 dakika süren bu işlemin ardından hasta günlük yaşamına ve işine dönebiliyor. İşlemin sonuçlarını 3 gün ile 1 hafta aralığında almaya, 2. haftanın sonunda ise tam etki görülmeye başlar. İşlemin ardından 15 gün geçtikten sonra terleme sorunu halen devam eden bölgeler varsa bu bölgelere yeniden enjeksiyon uygulanabilir. El ayası ve ayak tabanına terleme botoksu işlemi yapılmadan önce ağrı kesici kremler kullanılabilir. Terleme botoksu 3 ila 7 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar, 4-6 ay süre ile devam eder.

Terleme Botoksunun Etkisi 6 Ay Sürüyor

Koltuk altı botoks enjeksiyonu diğer botoks uygulamaları gibi bir etki sağlıyor. Koltuk altına uygulanan botoks ile amaçlanan terleme azaltıcı tedavi yönteminde, vücudun diğer bölgelerine uygulanan botoks uygulamaları gibi 6 aylık bir etki hedefleniyor. Bu süre bazı kişilerde daha uzun sürerken bazı kişilerde daha kısa süreli olabiliyor. Terleme botoksunun etkisi geçtikten sonra hastalarımız yeniden aynı işlemi tekrarlayabilirler. Terleme botoksu sayesinde kısa sürede terleme sorunundan kurtularak yaşam kalitemizi arttırabiliriz. Öte yandan terleme botoksu Türkiye’nin yanı sıra tüm dünya ülkelerinde de uygulanan oldukça etkili bir terleme azaltıcı tedavi yöntemlerindendir.

Terleme Botoksunun Olumsuz Etkileri Var mı ?

Terleme botoksunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Botoks yoluyla terleme tedavisi yılda 1 veya 2 kere tekrar ettirilmesi gereken bir işlemdir. 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen ve ameliyat gerektirmeden uygulanan bir işlem olduğu için aşırı terleyen kişilerce sıklıkla tercih edilmektedir.

Mersin Terleme Botoksu Fiyatları

Terleme botoksunun fiyatları işlemin uygulanacağı bölgeye (koltuk altı, el, ayak) göre farklılık göstermektedir. Bu işlem aşırı terleme sorunu olan kişiler için fiyat ve alınacak etki düşünüldüğünde değecek bir işlemdir.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Jalupro Youth Serum Application in Mersin

Jalupro Youth Serum Application in Mersin

Jalupro® is a skin rejuvenation product approved by the Ministry of Health, which has been marketed all over the world by the Swiss-based biotechnology company Professional Derma since 2006.

Details
Kolajen Aşısı Nedir? Ne için Kullanılır?

Kolajen Aşısı Nedir? Ne için Kullanılır?

Kolajen Aşısı Nedir? Kolajen aşısı, cilde yeniden elastikiyetini ve parlaklığını kazandırmak, kırışıklıkları gidermek için yapılan medikal bir uygulamadır.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.