Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Kavurucu Sıcaklarda Kuruyan Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Kurak geçen yaz mevsiminden en çok etkilenen organlarımızdan biri de hiç şüphesiz cildimiz. Kavurucu sıcaklarda kuruyan cildimiz kurumuş topraklar gibi çatlaklı, pullu, kızarık, kaşıntılı bir hal alabilir.

Kavurucu Sıcaklarda Kuruyan Cilt Nasıl Nemlendirilir?
Kavurucu Sıcaklarda Kuruyan Cilt Nasıl Nemlendirilir? Border

Kuruyan cilt ise alerjilere daha yatkın hale gelir, kırışır, kendi kendini tamir yeteneği azalır. Bu nedenlerle cildimizi nemlendirmek, sağlığını korumak ve yaşlanmasını geciktirmek açısından oldukça önemlidir. İşte Dermatolog Ayşegül Güney’den kuruyan cildin nasıl nemlendirileceğine dair birkaç ipucu…

Su İçmeyi İhmal Etmeyin!

Cildin su içeriği cildin nemliliğini etkileyen önemli bir faktördür. Gün içerisinde yeterli miktarda ve aralıklı olarak su içmek hücre fonksiyonlarının kolay ilerleyebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Hyaluronik Asit İle Cildi Destekleyin!

Suyun ciltte tutulabilmesi için bir takım faktörler olması gerekir. En önemli faktörlerden biri de cildin ‘hyaluronikasit’ içeriğidir. Hyaluronikasit su tutucu bir maddedir, yaşla, zamanla üretimi azalır. Dolayısı ile yaş ile birlikte ciltte kuruma meydana gelir. Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği’nde uygulanan tedavi yöntemleri ile cildin hyaluronik asit içeriği desteklenir.

 

Güneşin Zararlı Işınlarına Maruz Kalmayın!

Özellikle cilt yüzeyinden de su kaybedilmektedir. Aşırı güneş maruziyeti, ısı değişiklikleri, aşırı sıcak su ile banyo yapmak gibi etkenler nedeni ile de cilt kurur.

Cilt Yapınıza Uygun Nemlendirici Kullanın!

Yaz mevsiminde yapılan en büyük hatalardan biri de cilde uygun olmayan nemlendirici kremler kullanmaktır. Her insanın cilt yapısı farklıdır. Dolayısıyla birine uygun olan nemlendirici başka biri için uygun olmayabilir. Bir Cildiye uzmanı ile görüşerek cildinize uygun nemlendiricinin hangisi olduğunu öğrenin.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenin!

Cilt bariyer fonksiyonlarında önemli bir yer tutan lipit tabakasının hasarlanması da cildin kurumasına neden olur. Özellikle ağır diyetler, sağlıksız beslenme, uzun dönem yağsız diyet uygulamaları cildin lipit bariyerinin bozulmasına neden olur.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Scar Treatment

Scar Treatment

After traumas, surgeries, and accidents experienced by people Injuries, burns, some skin infections and cuts are called scars on the body. causes scar formation.

Details
Yara İzi Neden Olur? Tamamen İyileşmesi Mümkün Mü?

Yara İzi Neden Olur? Tamamen İyileşmesi Mümkün Mü?

Kişinin hayatı boyunca karşılaştığı fiziksel travmalar, geçirilen çeşitli kazalar, ameliyatlar, çeşitli hastalıklar, yanıklar, bazı dermal enfeksiyonlar vücutta yara izi oluşumunun temel nedenleri arasında yer almaktadır.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.