Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Anasayfa Tedavi Alanları YÜZ VE DUDAK DOLGUSU UYGULAMALARI

Yüz ve Dudak Dolgusu Uygulamaları

Yüz ve Dudak Dolgusu Uygulamaları

İnsan cildi ilerleyen zamanla birlikte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronikasitin azalması nedeniyle kırışır ve sarkar. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun ve alın bölgelerinde kırışma ve sarkmalar ortaya çıkar.

Derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yara izlerini tedavi etmek, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla dolgu estetiği uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalarla yüzdeki yorgun ifadeler kaybolurken, insanlar daha genç bir görünüme kavuşur.

Dudağın daha dolgun ve genç görünmesi için dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu uygulama, ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de uygulanabilmektedir.

Derideki kırışıklık veya deri defektinin olduğu bölümün altına çöküklüğü gidermek amacıyla dolgu enjeksiyonu yapılır. Bu dolguların kollajen üretimini artırdığı durumlarda görülmektedir.

Günümüzde en güvenilir ve popüler dolgu maddesi hyalüronik asittir. Bu dolgu maddesi ile dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırılırken, ağız ve burun çevresindeki kırışıklıklar da giderilir.

Etkisi uzun süre kalıcı olan bu uygulamalar yapıldığı bölgeye göre 10-30 dakika arası sürerken, kişi uygulama sonrası rutin aktivitelerine hemen dönebilmektedir.Benzer Blog Yazıları