Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Anasayfa Tedavi Alanları KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi Nedir? Kırışıklık Tedavisisi Nasıl Yapılır?

Kırışıklık, ciltte kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit kaybına bağlı meydana gelen kırılmalar sonucu oluşan çizgilerdir. Yaş almaya bağlı meydana gelen bu duruma ilaveten göz, yanak, alın ve dudak çevresi gibi bölgelerde sürekli harekete bağlı kırılmalar ve uykuda yatma şekli nedeniyle ciltte meydana gelen katlantı alanlarından da kaynaklanabilir.

Kuru ve ince ciltli olanlar, fazla mimik yapanlar, güneş ışınlarına fazla maruz kalanlar, protein, vitamin ve antioksidanlardan eksik beslenenler, sigara ve alkol tüketimi fazla olanlarda, kan şeker düzeyini arttıran gıdalarla beslenenlerde, düzensiz uyuyanlarda daha çok görülür. Hava kirliliği ve bazı kimyasallara maruziyetde kırışıklıkları tetikleyici bir dış etkenlerdir.

Kırışıklıkları önlemek için öncelikle sorunlu bölgeye düzenli olarak antioksidan, vitamin, nem, peptid içeren kremler kullanılmalı, sağlıklı beslenmenin yanında bol su içilmelidir. Kırışıklığı giderici tedaviler olarak PRP, Plexr, Peeling, Mezoterapi, dermoroller uygulamaları, botoks, dolgu enjeksiyonu, altın iğne uygulamaları, lazer ile cilt yenileme tedavileri sayılabilir. Kişinin cilt yapısı ve kırışıklık düzeyine göre tedavi seçenekleri farklılık gösterebilir. Doktorunuz en uygun tedaviyi seçecektir.Benzer Blog Yazıları