Hafta İçi: 09:00 - 18:00

C.tesi: 09:00 - 17:00

Anasayfa Tedavi Alanları İP İLE YÜZ GERME TEDAVİSİ

İp ile Yüz Germe Tedavisi

İp ile Yüz Germe Tedavisi

‘’İp İle Yüz Germe’’ işlemine, V-lift, “İp İle Yüz Asma” isimleri de verilmektedir. Bu işlem özellikle sarkma, kırışıklık, deride elastikiyet kaybı, çene hattı ve yüz hatlarının sarkma nedeni ile netliğinin kaybolması, derinin aşağı düşmesi gibi durumlarda tercih edilir. İp ile yüz germe uygulaması, burun kenarı çizgileri ve marionette çizgileri dediğimiz burun kenarından çene hattına doğru uzanan oluklanmaları düzeltmek için uygulanabilir. Çene hattındaki sarkmaların toparlanmasını sağlar ve kaş kaldırmaya yarar. Yüz ovalinin oluşturulmasında etkilidir. Ayrıca bu uygulama vücutta, kol ve bacak sarkmalarında, göbek sıkılaştırmada da kullanılmaktadır. Burada biz yüz uygulamalarından bahsedeceğiz.

İp ile yüz germe işleminde özel olarak üretilen ameliyat ipleri kullanılır. Hangi özellikte ipler kullanılacağına doktorunuz sizi muayene ettikten sonra karar verir. Bu ipler özel iğneler üzerine yerleştirilmiştir. Bu iğneler cilt altına belli planda ve düzende yerleştirilir. İğne geri çekildiğinde iğne üzerindeki ip cilt altında kalır. İp özelliklerine göre iğne geri çekildikten sonra da bir takım düzeltmeler yapılabilir. Genellikle cilt altında eriyen ipler kullanılır. Son dönemde erimeyen, protez misali cilt altına yerleştirilen ipler de kullanılmaktadır. Ayrıca ip kalınlığı ve özelikleri problemli bölgedeki deri özelliklerine göre de farklılık gösterir. Örneğin göz çevresine çok ince ipler yerleştirilirken, yanaktaki sarkık alanı kaldırmak için daha kalın ve tırtıklı, dokuyu kaldırma gücü yüksek ipler kullanılması gerekebilir. Probleminize göre hangi özellikte iplerin kullanılacağına doktorunuz karar verecektir.

İp ile yüz germe işlemi ameliyatsız bir uygulama olup muayenehane ya da poliklinik şartlarında yapılabilir. Uygulama aşamasından önce lokal anestezik krem sürülür veya iğne giriş yerleri ayrıca uyuşturulur. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerine yatıştırıcı kremler uygulanarak iple yüz germe tedavisi tamamlanır.

İple yüz germe tedavisi, ipler deri altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini göstermektedir. Tek seansta uygulanan iple yüz asma tedavisi sonunda daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Daha iyi sonuçlar ise seanstan sonra 1-3 ay içerisinde görülür. İşlem sonrası uygulama alanında şişlik, kızarıklık, morluk olabilir. Doktorunuzun önerilerine uyduğunuz takdirde bu etkiler kısa sürede geriler. İşlem sonrası güneşten korunmak, yüze masaj yapmamak, ilk 15 gün aşırı derecede gülme, esneme gibi gerginlik yaratacak durumlardan kaçınmak gerekir.

İp ile yüz germe işlemi sonucunda yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmalarda azalma, çene hattı ve yüz hatlarında daha genç bir görünüm, yanaklarda daha gergin ve sıkı bir görünüm, ciltte canlılık, parlaklık oluşur. İple yüz germe işlemleri ile yerleştirilen ameliyat ipleri, bir süre sonra deri altı hücreleri tarafından emilerek yok edilebilirler. Bu uygulamanın etki süresi bir çok kozmetik işleme göre daha uzundur ancak ne kadar süre ile etkisinin süreceği her hastada farklıdır. Çünkü her insanın deri yapısı, kas yapısı, hormonal durumu, yaşı ve yaşlanma hızı farklıdır. Bu kriterler kalıcılık süresini etkiler.

İp ile yüz germe işlemi kozmetik uygulamalar alanında deneyimli doktorlar tarafından, uygun sağlık şartları sağlanmış ortamlarda yapılmalıdır. Doktorunuz size bu işlemi uygun gördüğü ve uygun şekilde yapıldığı takdirde yaşlanma etkilerini gidermede oldukça etkili bir yöntemdir.Benzer Blog Yazıları