Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Yaşlanmayı Saklayamadığınız Bu İki Bölgeye Dikkat!

Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörler nedeniyle cildimiz her geçen gün yaşlanır ve bunun sonucunda sarkma ve kırışıklıklar oluşur.

Yaşlanmayı Saklayamadığınız Bu İki Bölgeye Dikkat!
Yaşlanmayı Saklayamadığınız Bu İki Bölgeye Dikkat! Border

Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörler nedeniyle cildimiz her geçen gün yaşlanır ve bunun sonucunda sarkma ve kırışıklıklar oluşur. Boyun ve göğüs bölgesindeki kırışıklıklar da yaşlanmayı en çok gösteren sorunlardır. ‘Boyun güzelliği için ne yapmalıyım?’ diyenler; yaşlanmanın etkisini azaltacak, boyun ve dekolte bölgesinin daha genç ve diri görünmesini sağlayacak boyun kırışıklığı tedavileri haberimizde…

Mezoterapi - PRP

Son zamanlarda sıkça kullanılan Mezoterapi (mezolifting)-PRP tedavisi kapsamında çok ince iğnelerle büyüme faktörleri ve gençleştirici içerikler deri altına iletilir. Bu işlemle cilt altında bulunan kollojen ve elastik lifler uyarılarak nem artırılır ve cildin yenilenmesi sağlanır.

Gençlik Aşısı

Deride cerrahi operasyonlardan kaçınanlar için en etkili tedavi şekillerinden biri de Gençlik Aşısıdır. Bu yöntemde, vücut bağ dokusunun ana yapı maddesi olan Hyalüronik Asit ve hücre yenileyici maddeler cilt altına uygulanarak deforme olan dokular iyileştirilir, hacim kazandırılarak daha güzel ve genç bir görünüm sağlanır. Hyalüronik Asit, cilde canlılık, parkalık, nem, tonus ve gerginlik vererek cildin savunma sistemini artırır, yaşlanma sürecini geriletir.

Kollojen Aşısı

Bu aşının amacı, cildin temel yapı taşlarından biri olan kollojeni vücutta artırmaktır. Kollojen, cildin dokusu ve görünümünü güzelleştirmek için deri altına uygulanan bir proteindir. Vücuda kollojen takviyesi yapılarak derinin kaybettiği elastikiyet ve parlaklık yeniden kazandırılır, kırışıklıklar giderilerek cildin daha pürüzsüz görünmesi sağlanır.

 

Altın İğne Radyofrekans

Altın iğneli radyofrekans, HIFU (odaklanmış ultrasound) ve fraksiyonel lazer gibi enerji bazlı yöntemlerle de ciltte ısı hasarı oluşturulup fibroblastik aktivite uyarımı yapılır. Böylece istenmeyen kırışıklıklardan kurtulmuş olursunuz.

Dolgu Tedavisi

Kırışıklıkları azaltan bir başka tedavi yöntemi de dolgu uygulamalarıdır. Bu tedavi yönteminde hyalüronik asit içeren jel yapıdaki maddeler kullanılarak deri nemlendirilip gerilir ve derin kırışıklıklar düzeltilir. GIDI LİPOLİZ tedavisinde de dermatolojide kullanılan özel sıvılar cilt altına uygulanır. Bu sıvılar gıdıda biriken yağ deposunu eriterek parçalar ve böylece gıdı görünümü ortadan kaldırılır. Yukarıda saydığımız tedavi yöntemleriyle ciltte yeni kollojen ve elastin sentezi oluşturulur. Böylece cilt kendi kendini tamir ederek sıkı ve genç bir görünüm kazanır.

Deri hastalıkları, deri tümörleri, alerjik deri hastalıkları ve kozmetik dermatoloji, yaşlanma belirtileri gibi konularda sitemizden bilgi alabilir veya Mersin’de Uzm. Dr. Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği’ne başvurabilirsiniz.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Göz Altı Morlukları Kaderiniz Değil!

Göz Altı Morlukları Kaderiniz Değil!

Kişiyi olduğundan daha yorgun, bitkin, uykusuz, yaşlı ve sağlıksız gösteren göz altındaki morlukların oluşumunda çeşitli etkenler bulunuyor.

Details
Sunekos Matrix Vaccine

Sunekos Matrix Vaccine

Matrix Vaccine Frequently Asked Questions

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.