Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Tırnak Teli Takmak

Batık tırnak problemi, hayatı kâbusa çeviren, günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir ayak sağlığı sorunudur.

Tırnak Teli Takmak
Tırnak Teli Takmak Border

Tırnak Teli Tedavisi Nedir?

Batık tırnak problemi, hayatı kâbusa çeviren, günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir ayak sağlığı sorunudur. Yanlış tırnak kesimi, sivri uçlu, dar, yüksek topuklu ayakkabılar, tırnağın bir travmaya maruz kalıp, mantarlaşarak tırnak yatağının bozulması, bu hastalığın en başlıca nedenleridir.

Tırnak teli uygulaması batık tırnak tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Özel tasarlanmış, yaylı teller tırnak kenarlarına geçirilir ve ortada sabitlenir. Böylece tırnak plağı tırnak yatağı kısmından bir miktar yukarı kalkmış olur ve batık etkisi azalır.

Tel takma işlemi sonrası tırnak teli yaklaşık 6 hafta süre ile takılı vaziyette kalır. İşlem yapılır yapılmaz rahatlama olur, ağrı azalır. Dermatologunuzun önereceği krem ve solüsyonlar şikâyetlerinizin azalmasına ekstra katkı sağlar. Tırnak teli uygulaması sonrası kişi günlük yaşamına rahatlıkla dönebilir. Tedavi başarısı ve şikâyetlerin tekrarlamaması açısından ayakkabılar özenle seçilmeli, tırnak kesimine dikkat edilmeli, ayak travmadan korunmalı, yanlış pedikür ve ayak bakımı uygulamalarından uzak durulmalıdır.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tırnak batması tüm yaş gruplarında yaygın olarak görülen bir halk sağlığı sorunudur. Tırnak batmaları uygun şekilde tedavi edilmediğinde kalıcı tırnak bozuklukları oluşturabilir.

Details
Is It Harmful To Have Botox Often?

Is It Harmful To Have Botox Often?

Botox is a toxin derived from the bacterium Clostridium botulinum, usually to remove facial wrinkles.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.