Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Sivilceyi Çoğaltan Sebepler

Özellikle ergenlik dönemi olmak üzere vücutta çıkan sivilceler (akne) sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Sivilceyi Çoğaltan Sebepler
Sivilceyi Çoğaltan Sebepler Border

Özellikle ergenlik dönemi olmak üzere vücutta çıkan sivilceler (akne) sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Peki çoğunlukla özgüven kaybına neden olan sivilceyi tetikleyen etkenler nelerdir haberiniz var mı? Bugün sizlerle sivilceyi artıran etkenler, sivilce çıkmaması için yapılması gerekenler, sivilce nasıl geçer gibi sorulara cevap arayacağız.

Akne Sorunu İçin Bu Önerileri Dikkate Alın

Sivilce problemi yaşıyorsanız özellikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Bunun için karbonhidratlı ve yüksek kalorili gıdalardan uzak durmak sivilceyi önleme adına etkilidir. Tam yağlı süt ve süt ürünleri, hazır katkı maddeli ambalajlı ürünler, kuruyemiş, çikolata, mayonez gibi ürünleri tüketirken dikkatli edilmeli.

Sivilce tedavisi görüyorsanız gözenekleri tıkayacak makyaj malzemelerinden uzak durmalısınız. Özellikle de komedon oluşumuna neden olabilecek yoğun fondötenler ve yağ bazlı nemlendiricili ürünlerden kaçınılmalıdır.

Güneş koruyucu kullanırken de yağlı ürünler yerine dermatoloğunuzun önereceği cilt tipinize uygun güneş koruyucu tercih edin.

 

Sivilceyi tetikleyen en önemli faktörlerden biri de strestir. Bunun için mümkün olduğunca stresten uzak durmak gerekir. Bu noktada stresin sivilceye, sivilcenin de strese neden olduğu bir döngü ile nasıl baş edilebileceği noktasında bir uzman yardımı almak gerekir.

Cildinizin güzelliği için kullandığınız ürünlere dikkat edin. Çevre tavsiyesi ile veya rastgele bir şekilde cilt ürünlerini kullanmamalı, dermatoloğunuzun önerdiği ürünleri tercih etmelisiniz.

Vücudunuzda 1-2 adet akne lezyonu varsa uzmana ihtiyaç duymayabilirsiniz ancak yoğun bir şekilde bulunuyorsa mutla bir uzmana başvurmanızda fayda vardır.

Akne ile mücadelede tek bir yöntem yoktur. Her cilt için ayrı tedavi yöntemleri olabilir.

Sivilceli ciltler için beslenme programı, sivilce yapan yiyecekler ve en doğru tedavi yöntemlerini öğrenmek için Mersin’de Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği’ni tercih edebilir veya Sivilce Tedavisi ilgili tedavi yazımızı da okuyarak faydalanabilirsiniz.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Mikro İğneleme Tedavisi

Mikro İğneleme Tedavisi

Mikro iğneleme uygulamaları(dermaroller,dermapenvs) genel olarak cildi yenileme uygulamaları olarak da adlandırılabilir.

Details
Mersin Dermatology Specialist

Mersin Dermatology Specialist

Dermatology specialist, colloquially known as dermatology, provides services for the diagnosis and treatment of all skin diseases.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.