Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Kriyoterapi Nedir?

Kriyoterapi, dermatolojide birçok deri probleminin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolay uygulanan, hastane yatışı gerektirmeyen, iyi kozmetik sonuçları olan, her yaş grubunda uygulanabilen bir tedavi metodudur.

Kriyoterapi Nedir?
Kriyoterapi Nedir? Border

Kriyoterapi, dermatolojide birçok deri probleminin tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolay uygulanan, hastane yatışı gerektirmeyen, iyi kozmetik sonuçları olan, her yaş grubunda uygulanabilen bir tedavi metodudur. Kriyoterapi, dokulardan ısının taşınmasının kullanıldığı bir tekniktir. Isı transferi dokunun yapısına, su içeriğine, damarlanmasına ve soğutucu ajanın niteliğine bağlı değişir. Likit nitrojen en sık kullanılan kriyojendir. Dipstik, sprey, kriyoprob ve intralezyonel olmak üzere dört şekilde uygulanabilir. İşlem öncesi genellikle lokal anestezi gerekmez.

Dondurulan dokudaki bulgular donma, erime, ödem, kriyonekroz ve yara iyileşmesi olmak üzere beş aşamadan oluşur. Kriyonekrozun tam olarak oluşturulması tedavide etkili olabilmek için gerekli olan şarttır. Kriyoterapi ile tedavi edilen problemin türü ve boyutuna, yerleştiği bölgeye göre tedavi süresi ve seans sayısı değişiklik gösterir.

 

Kriyoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkiler; ağrı, bül oluşumu, ödem, renk değişikliği ve yara izi olabilir. Kriyoterapi uygulaması dermatologlar tarafından birçok deri probleminde sıklıkla kullanıldığı için bu tedaviyi öneren dermatologunuz işlemi en uygun şekilde yapacaktır. Uygun endikasyon ve şartlarda oldukça başarılı bir yöntemdir.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Sivilceyi Çoğaltan Sebepler

Sivilceyi Çoğaltan Sebepler

Özellikle ergenlik dönemi olmak üzere vücutta çıkan sivilceler (akne) sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Details
Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi

Mersin Dermatoloji Kliniği Uzman Dr.Ayşegül Güney halk arasında sivilce olarak da bilinen Akne ve Mersin’de Akne Tedavisi hakkında bilgi verdi.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.