Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, yaşlanma, yorgunluk, uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşam alışkanlıkları nedeniyle göz altında oluşan göz altı torbaları, morlukları ve göz çevresindeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Border

Gözaltı ışık dolgusu, yaşlanma, yorgunluk, uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşam alışkanlıkları nedeniyle göz altında oluşan göz altı torbaları, morlukları ve göz çevresindeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Gözaltı ışık dolgusu ile göz altı çukuru doldurulur, göz çevresi cildi yeniden yapılandırılarak gençleştirilmesi sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu, göz kapağı problemleri için üretilmiş bir hylüronik asit formülüdür. Hyalüronik asitin azalması ile birlikte cilt canlılığı ve parlaklığını kaybeder. Hylüronik asit ise yoğun su tutucu özelliği nedeniyle cildin diri ve nemli görülmesini sağlar. Göz altı ışık dolguları ile de ciltte kaybolan bu canlılık ve nemin yeniden kazandırılması hedeflenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyalüronik asit bazlı dolgu çok ince iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Bu teknikte dolgu deri altı yerine kemiğin üst kısmına yapılır. Gözaltı ışık dolgusu ile gözaltına aydınlık verilerek cildin sağlıklı görünmesi sağlanır. Bu işlem sırasında göz çevresine anestezik krem sürüldüğü için hasta acı hissetmez. Hem kadınlar hem de erkeklerin tercih edebileceği bu tedavi yöntemi sonrası hastalarda ağrı, iz oluşmaz. Bazı hastalarda oluşabilecek minik morluklar ise 1-2 gün içerisinde geçecektir.

 

Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı

Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ise 1-1,5 yıl arasında değişmektedir. 

Göz Altı Işık Dolgu Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz altı ışık dolgusu yaptırıldıktan sonra ilk gün sıcak banyo yapmaktan kaçınmak gerekir. Bunun yanında 2-3 gün aşırı yüz hareketleri ve gülmekten kaçınmalı, yaklaşık 1 hafta da spor yapılmamalıdır.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Mersin Dermatology Clinic Nail Fungus Treatment

Mersin Dermatology Clinic Nail Fungus Treatment

Nail fungus; It is an infection of the fingernails or toenails caused by a fungal microbe. It causes thickening, color and shape changes and breakage of finger or toenails.

Details
Sedef Nedir?

Sedef Nedir?

Psoriasis, Yunanca kaşınmak anlamına gelir. Psoriasis kalıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığında kırmızı ve üzerinde sedefimsi beyaz pullar bulunan yaralar, özellikle kafa derisi, diz ve dirseklerde ortaya çıkar.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.