Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Göz Altı Işık Dolgusu Kısaca

Dünyada her iki kişiden biri göz altı morluk ve halkalanma problemi yaşamaktadır. Göz çevresinin derisi diğer deri alanlarına göre ince yapıdadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kısaca
Göz Altı Işık Dolgusu Kısaca Border

Dünyada her iki kişiden biri göz altı morluk ve halkalanma problemi yaşamaktadır. Göz çevresinin derisi diğer deri alanlarına göre ince yapıdadır. O nedenle yorgunluk ve yaşlanma izlerini kolayca açığa çıkarır. Göz altı morluk probleminin ana nedeni genetik olup alerjiler, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, yetersiz mikro dolaşım, alkollü içecekler gibi etkenler bu durumu arttırabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, gözaltı morluk ve çukurluk problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğinde cildin yapı taşlarından hyaluronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır.

Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derinin tabakalarında su tutarak cildimizin nemliliği ve canlılığını artırmaktadır. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almakla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Gözaltı ışık dolgusu işte bu zamanla azalan hyaluronik asidi cilde geri verir. Amino asitler cildin kolajenini artırır ve nem verirler. Böylece göz altı derisi beslenerek zaman içinde daha kaliteli hale gelir. Antioksidanlar göz altı cildini koruyarak sağlıklı kalmasını sağlar. Göz altında şikayet edilen alana ışık dolgusu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülür. Yaklaşık bir hafta sonra göz altında aydınlanma ve yorgun görünümde azalma meydana gelir. Tek seansta gerçekleştirilen işlemin etkisi 1-1,5 yıl devam eder.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

At What Age Should I Start Botox ?

At What Age Should I Start Botox ?

Botox is one of the most effective methods used by both women and men to prevent or remove wrinkles.

Details
Mikro İğneleme Tedavisi

Mikro İğneleme Tedavisi

Mikro iğneleme uygulamaları(dermaroller,dermapenvs) genel olarak cildi yenileme uygulamaları olarak da adlandırılabilir.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.