Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Dudak Dolgusu Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Dudak Dolgusu; dudakların dolgunlaşması, hacim kazanması ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan uygulamadır.

Dudak Dolgusu Nedir? Kimlere Uygulanabilir?
Dudak Dolgusu Nedir? Kimlere Uygulanabilir? Border

Dudak Dolgusu; dudakların dolgunlaşması, hacim kazanması ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan uygulamadır.

Kadınlarda yaşlanmanın en çok etkisini gösterdiği bölgelerden biri de dudaklar ve çevresidir. Dudak ve çevresinde kırışmalar, hacim ve nem kaybına bağlı büzüşmeler, dudak ve çevresinde oluşan istenmeyen görüntüler karşısında uygulanan en etkili tedavi dudak dolgusudur. Yaşlanmanın etkilerinin minimize edildiği dudak dolgusu ile daha genç, dolgun ve estetik dudaklara sahip olmak mümkün.

Mersin Estetik Dudak Dolgusu

Dudakların daha dolgun ve bakımlı görünmesi için yapılan dudak dolgusu uygulamalarında genellikle hyalüronik asit içeriğine sahip dolgu maddeleri kullanılır.

Dudak dolgusu uygulamaları ile;

  • Dudak hatları belirginleşir
  • Dudaklar simetrik bir görünüm kazanır
  • Dudak kenarlarındaki sarkmalar ortadan kaldırılır
  • Doğal bir dolgunlaşma etkisi görülür
  • Dudak makyajınız daha güzel görünür.

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır, Dudak Dolgusundan Kimler Faydalanabilir?

Dudak dolgusu uygulamaları oldukça pratik ve kısa süren uygulamalardır ve 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, çok ince bir iğne ile dudağa dolgu maddesi dikkatli bir şekilde enjekte edilir. Morarma riskini minimuma indirmek için ucu sivri olmayan kanül dediğimiz aparatlar kullanılır. Dudak dolgusunun kalıcılığı kişilerin cilt tipine göre değişir ve ortalama olarak 9-12 ay arasında etkilidir. Bu süre, kişilerin metabolik yapısına göre bazen daha uzun sürebilmektedir.

Hyaluronik asitten oluşan dolgu maddesi, ömrü bitince metabolize olarak kaybolur. Bazı durumlarda ise dolgu eriyince kollajen artışına sebep olur ve dudaklarda yenilenme yaşanır. Bu tür durumda dudak hacmi eskiye göre daha iyi olur.

Dudak dolgusu uygulamaları öncesinde kişilerde dolgu maddesi duyarlılığı, estetik görünümü olumsuz etkileyen faktörlerin olup olmadığı belirlenmelidir. Bir kişinin dudak dolgusu yaptırabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Uygulama öncesi dudaklarda uçuk varsa geçmesi beklenir.

Dudak dolgusu uygulamaları, uygulama sonrası hemen günlük yaşama dönülebilmesi, herhangi bir cerrahi müdahale olmaması nedeniyle sıkça tercih edilen estetik uygulamalardandır.

Mersin dudak dolgusu, kalıcı dudak dolgusu, dudak dolgusu fiyatları ile ilgili olarak Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği’ni arayabilir veya aysegulguney.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Sedef Nedir?

Sedef Nedir?

Psoriasis, Yunanca kaşınmak anlamına gelir. Psoriasis kalıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığında kırmızı ve üzerinde sedefimsi beyaz pullar bulunan yaralar, özellikle kafa derisi, diz ve dirseklerde ortaya çıkar.

Details
Kolajen Aşısı Nedir? Ne için Kullanılır?

Kolajen Aşısı Nedir? Ne için Kullanılır?

Kolajen Aşısı Nedir? Kolajen aşısı, cilde yeniden elastikiyetini ve parlaklığını kazandırmak, kırışıklıkları gidermek için yapılan medikal bir uygulamadır.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.