Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Botoks Nedir ? Botoks Uygulaması Nerelere Yapılır ?

Botoks, botulinum adı verilen bakteri toksini’nden elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç kasları gevşetmek amacı ile kullanılmaktadır.

Botoks Nedir ? Botoks Uygulaması Nerelere Yapılır ?
Botoks Nedir ? Botoks Uygulaması Nerelere Yapılır ? Border

Botoks Nedir ?

Bu yazı Mersin'de Botoks Uygulaması yapan Dermatolog Ayşegül Güney tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

Botoks, botulinum adı verilen bakteri toksini’nden elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç kasları gevşetmek amacı ile kullanılmaktadır. Botoks uygulaması ile kaslar gevşeyerek estetik amaçlı kırışıklıkların azalması sağlanır. Kişi botoks uygulamasından sonra daha aydınlık, parlak ve daha dinlenmiş bir görünüme kavuşur.

 

Botoks Nerelere Uygulanır ?

Botoks özellikle kaş arası çizgilerinde, alın çizgilerinde, göz çevrelerinde oluşan kaz ayağı çizgilerinde uygulanılır. Botoks uygulaması boyun çizgilerinin belirginliğini azaltmak için de yapılabilir. Özellikle nefertiti botoksu dediğimiz uygulamada, boyunda platysmal bantların belirginleştiği durumlarda,  bu bantların belirginliğini azaltarak daha estetik bir boyun görünümü sağlanabilir. Botoks çene büzüşmesinde de çenede portakal kabuğu görünümünü gidermek amaçlı uygulanmaktadır. Ayrıca diş sıkma problemi için masseter botoks uygulaması yapıldığında diş sıkma ile ilgili şikayetler giderilebilir. Botoks uygulamasının kullanıldığı diğer bir alan aşırı terleme tedavisidir. Koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde terleyen bölgeye enjekte edildiğinde, yaklaşık 4 ila 6 ay süre ile terlemede azalma sağlamaktadır. Bu işlem kişinin yaşam konforunu oldukça iyileştiren bir uygulamadır.

Cildinizi Dermatologlara Emanet Edin. Mersin'de Botoks Uygulaması Yapan Dermatolog Uzm.Dr Ayşegül Güney'den Randevu almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

üz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan besleyici maddeler, vitamin ve mineraller cilde enjekte edilir.

Details
Tırnak Teli Takmak

Tırnak Teli Takmak

Batık tırnak problemi, hayatı kâbusa çeviren, günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir ayak sağlığı sorunudur.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.