Aysegul Güney Whatsapp
Online Appointment

Ameliyatsız Saten Yüz Germe

Günümüzde genç bir görünümü sürdürmek veya yeniden kazanmak pek çok insan için önemli bir durum haline gelmiştir. Oluşmuş deri yaşlanma belirtileri ile mücadelede ise günümüzde pek çok tedavi yaklaşımı bulunmaktadır.

Ameliyatsız Saten Yüz Germe
Ameliyatsız Saten Yüz Germe Border

Günümüzde genç bir görünümü sürdürmek veya yeniden kazanmak pek çok insan için önemli bir durum haline gelmiştir. Oluşmuş deri yaşlanma belirtileri ile mücadelede ise günümüzde pek çok tedavi yaklaşımı bulunmaktadır. Geçmişte sarkmış ve kırışmış deriyi düzeltmek için sıklıkla cerrahi yöntemlere başvurulmuştur. Son yıllarda non-invaziv olarak adlandırılan, daha az zarar veren, ağrısız, yan etkisi olmayan, konforu yüksek tedaviler tercih edilmektedir. Kişiler işlem sonrası hemen günlük yaşamına dönebileceği yöntemleri istemektedir. Exilis Elite sistemi ile sağlanan Ameliyatsız Saten Yüz Germe de bunlara bir örnektir. Cildimize yeniden sıkılık kazandırmak ve kırışıklıklardan kurtulmak için geliştirilen Ameliyatsız Saten Yüz Germe Uygulaması, odaklanmış radyofrekans ve ultrasound enerjisini aynı başlıkta barındıran tek sistem ile yapılmakta ve etkinlik açısından öne çıkmaktadır. Sistem FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı bir sistemdir.

Exilis Elite Sistemi Nasıl Etki Eder?

Cildimize sıkılık veren kolajen dediğimiz yapılardır ve kolajenin azalması deride sarkmaya ve kırışmaya neden olur. Saten Yüz Germede uygulanan odaklanmış termal enerji, kolajen liflerinin üçlü-sarmal yapısını bozar. Kolajen lifleri uygulanan bu ısıdan etkilenmekte ve çözülme işlemi başlamaktadır. Kolajenin yapısındaki bu değişiklikler fibroblast dediğimiz hücreleri harekete geçirir ve yeni kollojen üretimi başlar. Sonunda cilt yeniden kolajen ile dolar. Saten Yüz Germe uygulaması ile oluşan yeni kolajen, deride kırışıklıklarda azalma, sıkılaşma, daha canlı bir deri görünümünü sağlar. İnvaziv olmayan bu sistem sayesinde kalıcı ve fark edilir sonuçlar oluşur. Bu sistem sayesinde kolajen aktivasyonu ve yeni bağ doku oluşumu için ne yüksek değerlerdeki ısıya ne de buna bağlı fazla ağrıdan anestezi gerektiren işlemlere gerek duyulmaz.

Ameliyatsız Saten Yüz Germe Uygulamasının Genel Özellikleri Nelerdir?

Saten Yüz Germe uygulamasının diğerlerinden en önemli farkı hibrit bir teknoloji ile birlikte uygulanıyor olmasıdır. Odaklanmış RF Teknolojisi ve Ultrasonu eş zamanlı olarak verebilen tek uygulamadır. Sadece Fokuslu Ultrasonların kullanımlarında oluşan 65-70C derecelik ısıyı hem kontrollü olacak şekilde 42-45C de tutar hem de homojen şekilde daha güvenli olarak cilt altına penetre etmesini sağlar. Yan etkisi yüksek olan tek seanslık agresif uygulamalar yerine daha homojen enerji dağılımı sağlayarak hasta konforunu ve memnuniyeti arttırmaktadır. Konforlu ve güvenli oluşu dudak çevresindeki sigara izlerine, nasolabial alana, alın ortasına ve en önemlisi göz çevresine kullanılmasını sağlamaktadır. Homojen ve güvenli enerjinin göz kapağına dahi uygulanabiliyor olması fark yaratacak bir özelliktir. Amerika’da “wrinkle reduction system” (kırışıklık giderme sistemi) adı ile anılan bu yöntem uzun bir süreç sonunda güvenirlik ve etki testlerini geçmiş ve FDA (Amerika Sağlık Örgütü) onayını almıştır. Hollywood Yıldızları ve ünlülerin tercih ettiği Saten Yüz Germe Dünyaca bilinen bir uygulama olmuştur.

 

Ameliyatsız Saten Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle hasta, uygulama ve sistemin etki mekanizması hakkında bilgilendirilir ve onayı alınır. Uygulama bölgesine ultrason jeli sürülüp kişinin ve uygulama yapılacak bölgenin özelliğine göre ayarlar yapılır. Uygulama süresi tüm yüz için ortalama 45 dakika iken bölgesel uygulamalar yapılabilmektedir. Göz kapağı ve çevresine 10 dakika ya da boyun bölgesine veya dekolteye 10 dakikalık uygulamalar yapılabilir. Özellikle bölge belirtecek olursak orta yüz, dudak üstü sigara çizgileri, sarkmış ya da kırışmış boyun, dekolte ve el sırtı gibi cilt elastikiyetini kaybetmiş ve kırışmış tüm bölgelere güvenli bir şekilde uygulama yapılabilmektedir. Tamamen ağrısız ve hasta konforu çok yüksek bir yöntemdir. Uygulama yüz anatomisi konusunda bilgi gerektirmektedir. Sistem aynı zamanda Vücutta da Saten Etkisi yaratabilecek başlığa sahip olup bölgesel incelme, şekillendirme ve en ödemlisi sıkılaşmayı aynı anda yapar ve Vücutta Saten Etkisi de bu şekilde görülmektedir.

Exilis Elit Uygulaması Esnasında Ne Hissedilir?

Uygulama esnasında sadece sıcak bir aparatın yüzde dolaşması hissiyatı vardır. Yüz bölgesinde rahatlatıcı bir sıcaklık hissedilirken uygulama bittikten sonra ısı birkaç saat daha içeride hissedilmektedir. Bu da işlemin etkinliğini göstermektedir. Uygulama sonrası hasta normal hayatına devam edebilir, işine gidebilir.

Exilis Elit ile Saten Yüz Germe Kimlere Yapılabilir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

18 yaş üstünde cilt elastikiyetini kaybetmiş ve can yakıcı, deride hasar oluşturacak iyileşme süreci uzun süren invaziv bir uygulama istemeyen herkese uygulanabilir. Ameliyat korkusu olan, iğne korkusu olan, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan işlem isteyen her kişi yaptırabilir. Yapılmaması gereken durumlar; kanserli hastalar ve geçmişi olanlar ayrıca kalp pili olanlara ve gebelere her işlem gibi bu işlem de sakıncalı görülmektedir. Bilinen hiçbir yan etkisi olmayan bu sistemde işlem sonrası çok az bir kızarıklık ve yüzde hafif bir ısı etkisi hissedilebilir. İşlem sonrası herhangi bir kısıtlama yoktur. Uygulama yaptıranlar günlük aktivitelerine devam edebilirler. Sonuçların kalıcılığı ise aktifleşen kolajen miktarına, hasta yaşına ve cildine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Buna karşılık iki etkin teknolojiyi aynı anda kullanan sistem için başarı oranının her iki sistemden daha yüksek olacağı kaçınılmazdır. Uygulama dünya çapında, özellikle Avrupa ve Amerika’da ün kazanmış ve çeşitli ödüller almıştır. İnternet ortamında uygulama videolarını, ünlü yorumlarını, Saten Yüz Germenin aldığı ödülleri görebilirsiniz.

OTHER BLOG POSTS

You can follow the current news and content with us.

Skin Spotting

Skin Spotting

Our skin is the largest organ of our body. At the same time, internal and external factors It is our organ that is subject to wear and tear.

Details
Dudak Dolgusu Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Dudak Dolgusu Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Dudak Dolgusu; dudakların dolgunlaşması, hacim kazanması ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan uygulamadır.

Details

CONTACT US

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Get Directions Working hours Mid-week 09:00-18:00 Saturday 09:00-16:00

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA

CONTACT FORM

Name
Surname
Email Address
Phone
MESSAGE

Mersin Specialist Doctor Ayşegül Güney Dermatology Clinic

Our site has been prepared within the scope of publicity and announcement for information purposes in accordance with the 29th article of the Ministry of Health dated 15/2/2008 and numbered 26788 regulation. The information does not replace a doctor's diagnosis or examination. Please consult your doctor about your illness.